کد خبر: 152078تاريخ انتشار : ۱۹:۵۷:۳۳ - جمعه ۵ بهمن ۱۳۹۷

گزارش/

۴٠ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند/ توصیه‌های لازم برای پیشگیری از سرطان

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت اعلام کرد که٤٠ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند.

۴٠ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند/ توصیه‌های لازم برای پیشگیری از سرطان

به گزارش سادس، دکتر افشین استوار همزمان با پویش ملی مبارزه با سرطان گفت: در سال های اخیر بروز سرطان در سراسر جهان و همچنین ایران رو به افزایش بوده است که البته مهمترین دلیلش افزایش سن جمعیت و افزایش امید به زندگی بوده اما دو دلیل عمده دیگر هم در این زمینه به شیوه زندگی نامناسب و عوامل محیطی بر می‌گردد.

وی افزود: هر چند بروز سرطان در ایران کمتر از متوسط جهانی است اما با توجه به روند رو به افزایش این بیماری، باید برنامه داشت. 

دکتر استوار گفت : تردیدی نیست که بهترین راه برای مقابله با چنین روندی، مشارکت فعالانه سیاستگذاران مختلف در حوزه سلامت و خارج از آن و حضور همیشگی مردم است.

وی ادامه داد: مردم با اتخاذ روش های خودمراقبتی باید محافظ خود در برابر عوامل خطر بیماری‌ها باشند، از دیگر سو مسئولان نیز وظیفه دارند ضمن آموزش نظام مند شیوه های خود مراقبتی و ارائه خدمات مناسب فردی برای کنترل عوامل خطر، از ایجاد عوامل خطر جلوگیری و مردم را در برابر آنها محافظت و حمایت کنند.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، استوار بیان داشت: ۴۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری است و با رعایت مواردی از جمله پرهیز از مصرف دخانیات، فعالیت بدنی منظم، ایده آل نگهداشتن وزن بدن، تغذیه سالم، محافظت در برابر عفونت ها، محافظت از پوست، رعایت اصول ایمنی در منزل و محیط کار، رعایت سلامت روانی و معنوی زندگی، رعایت سلامت زندگی اجتماعی و مراجعه به پزشک در صورت دارا بودن علایم هشدار دهنده سرطان و فراموشی باورهای نادرست به این مهم دست یافت.

انتهای پیام
ارسال