کد خبر: 150919تاريخ انتشار : ۲۳:۲۹:۲۳ - چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷

توجه به سنین پایه یک اولویت در ورزش است

توجه به سنین پایه یک اولویت در ورزش است

رئیس فدراسیون اسکی گفت: از امروز باید به فکر استعدادیابی از سنین پایه باشیم تا بتوانیم در آینده پشتوانه‌های این رشته را قوی بسازیم.

به گزارش سادس، منطقه کردستان، سید عبدی افتخاری در مجمع سالیانه هیات اسکی استان کردستان با اشاره به اهداف برگزاری جلسه اظهار کرد: جلسه امروز سه هدف اصلی خود را دنبال می‌کند و لازم است جلسات هیات اسکی استان مرتبا برگزار شود.

وی  با بیان این مهم که این جلسه با یک سال تاخیر برگزار شده است، عنوان کرد: باید در این رشته ورزشی توجه ویژه ای به سنین پایه شود تا بتوانیم در آینده پشتوانه خوبی برای اسکی کشور داشته باشیم.

رئیس هیات اسکی گفت: عملکرد سال ۹۵ و ۹۶ هیات اسکی استان کردستان با اکثریت آرا تصویب و گزارش خزانه دار نیز از سوی اعضا هیات اسکی تایید شده است. برنامه های سال ۹۷ باید طی نامه‌ رسمی به فدراسیون و اعضای مجمع هیات اسکی استان کردستان ابلاغ شود.

افتخاری با بیان اینکه اعضای هیات اسکی باید خواسته هایشان را از مسئولان شهرستان بخواهند ادامه داد: تا پیگیری های فرماندار، نماینده مردم در مجلس و اعضای هیات اسکی شهرستان نباشد اتفاق خاصی در خصوص تامین اعتبار و اختصاص امکانات صورت نخواهد گرفت‌. 

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه اعتباری برای طرح های عمرانی درنظر گرفته نشده است، خاطرنشان کرد: ۱۰سال است فدراسیون اعتبارات عمرانی ندارد و این مهم به خود استان‌ها تحویل داده شده‌ است. پیست اسکی نیاز به نگهداری دارد که  هزینه آن بسیار زیاد است و باید شرایط تحریم را نیز در نظر گرفت.

وی با اشاره به هدف اصلی هیات اسکی در پرورش استعدادهای این رشته اظهار کرد: نگاه امروز ما به رشته اسکی فقط استعدادیابی است و استانی در این رشته موفق خواهد شد که از سنین کم برای آموزش اقدام کنند.

افتخاری افزود: به زودی مربی هایی را از سطح استان کردستان برای حضور در کلاس های آموزشی بین المللی در راستای آموزش بهتر مربیانمان انتخاب می‌کنیم.

وی با بیان ضرورت انعکاس فعالیت‌های هیات اسکی تصریح کرد: اگر نتیجه جلسات به فدراسیون منعکس نشود هیچ بازخورد و نتیجه‌ای نخواهد داشت و  لازم است مسئولان استانی هیات اسکی هزینه های جاری و منابع مالی را به خوبی مدیریت کنند و نگاه ویژه‌ای به سرمایه گذاری، هر چند کم در این رشته داشته باشند. اگر در منطقه‌ای پیست درست می‌شود، باید امکانات رفاهی نیز داشته باشد که این مهم به نوبه خود می تواند توریست هایی را برای منطقه جذب کند.

افتخاری در پایان یادآور شد: اگر سه پیست اسکی در کردستان احداث شود می‌توانیم شاهد رقابت خوب بین استعدادهای استان و در نتیجه رشد آنها در مسابقات کشوری باشیم.

انتهای پیام
ارسال