کد خبر: 150366تاريخ انتشار : ۱۰:۰۸:۲۷ - پنج شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷

مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران:

غلظت آلودگی هوای تهران کم می‌شود

مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از کاهش تدریجی غلظت آلاینده‌های تجمع‌یافته در تهران و بهبود کیفیت هوای این شهر خبر داد.

غلظت آلودگی هوای تهران کم می‌شود

حسین شهبازی در گفت‌وگو با سادس، در مورد وضع کیفی هوای تهران طی روز جای گفت: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، شرایط جوی حاکم در روز جاری سبب کاهش تدریجی غلظت آلاینده‌های تجمع یافته خواهد شد و بهبود نسبی در وضعیت کیفی هوای شهر تهران را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر کیفیت هوای تهران با شاخص ۹۲ در شرایط سالم است، در حالیکه شاخص ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز ۱۱۵ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است.

مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به پیش‌بینی شرایط جوی تهران اعلام کرد: بررسی‌های هواشناسی نشان‌دهنده برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز جاری (پنجشنبه ۱۳ دی) است و برای برخی ساعات بارش متناوب باران و وزش باد با بزرگی بالاتر از پنج متر بر ثانیه انتظار می‌رود.

به گفته شهبازی، به تدریج در روز جمعه بر میزان ناپایداری جوی تهران افزوده خواهد شد و برخی ساعات همراه با وزش باد شدید با بزرگی بالاتر از هشت متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی خواهد بود، بنابراین انتظار می‌رود تا روز آینده، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط سالم قرار گیرد.

وی در پایان اظهار کرد: دمای تهران تا روز پایانی هفته روند کاهشی خواهد داشت.

انتهای پیام
ارسال