کد خبر: 143928تاريخ انتشار : ۴:۳۸:۲۵ - پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷

درخشش هوگوپوشان در روز چهارم المپیک‌ جوانان/ ولی‌نژاد و اشکوریان طلایی شدند

درخشش هوگوپوشان در روز چهارم المپیک‌ جوانان/ ولی‌نژاد و اشکوریان طلایی شدند
تکواندو بانوان

در پایان سومین روز مسابقات تکواندوی بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۱۸ آرژانتین، یلدا ولی‌نژاد و علی اشکوریان توانستند دو مدال طلا را برای کاروان ایران کسب کنند.

به گزارش سادس، در جریان چهارمین روز از سومین دوره بازی‌های المپیک جوانان که در سال ۲۰۱۸ به میزبانی شهر “بوینس‌آیرس” کشور آرژانتین در حال پیگیری است، علی اشکوریان و یلدا ولی‌نژاد به عنوان سومین‌و چهارمین نماینده تکواندوی ایران مقابل رقبایشان به روی شیاپ‌چانگ رفتند که توانستند با شکست دادن رقبای خود دومدال طلای این مسابقات را ازآن خودشان کنند.

یلدا ولی‌نژاد تکواندوکار وزن ۶۳- کیلوگرم تیم دختران ایران در نخستین مبارزه (مرحله یک‌چهارم نهایی) خود به‌ مصاف “ناتالی همادی” از اردن رفت که با حساب ۱۲ بر ۲ حریفش را شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شود. او در دومین‌ مبارزه‌اش “لسلیه سولترو” از مکزیک را ۲۶ بر ۲۲ شکست داد و فینالیست شد. ولی‌نژاد در مبارزه فینال نیز با برتری ۲۳ بر ۱۷ مقابل “نادیسا بوزانیچ” صربستانی، به مدال طلای این رقابت‌ها دست یافت.

مدال طلای یلدا ولی‌نژاد نخستین مدال تکواندوکاران و کاروان اعزامی ایران به المپیک جوانان ۲۰۱۸ بوینس‌آیرس بود.

اما علی اشکوریان تکواندوکار وزن ۷۳- کیلوگرم تیم پسران ایران نیز در نخستین مبارزه (مرحله یک‌چهارم نهایی) خود به‌ مصاف “چنگ کیو” از چین‌تایپه رفت که با حساب ۱۹ بر ۱۷ حریفش را شکست داد تا راهی نیمه‌نهایی شود. او در دومین‌ مبارزه‌اش “دارلین پادیلا” از اکوادور را ۲۹ بر ۵ شکست داد و فینالیست شد. اشکوریان در مبارزه فینال نیز با برتری ۱۷ بر ۱۶ مقابل “بدر آچاب” بلژیکی، به مدال طلای این رقابت‌ها دست یافت.

پیش از این نیز در مسابقات روزهای گذشته، مهلا تکواندوکار وزن ۴۴- کیلوگرم تیم دختران ایران در نخستین مبارزه (مرحله یک‌هشتم نهایی) “صفا آدن اسماعیل” از جیبوتی را ۳۵ بر صفر شکست داد اما، در دومین‌ مبارزه‌اش در مصاف با “میرئو کانگ” تکواندوکار کره‌جنوبی ۱۵ بر ۱۴‌ نتیجه را واگذار کرد و حذف شد.

همچنین حامد اصغری هوگوپوش وزن ۶۳- کیلوگرم تیم پسران نیز در نخستین مبارزه‌اش(مرحله یک‌چهارم نهایی) با حساب ۸ بر ۹ نتیجه را به “جواد آقایف” از آذربایجان واگذار کرد و حذف شد.

تیم‌های ملی تکواندوی پسران‌ و دختران ایران هر کدام با سه هوگوپوش (مجموعا ۶ تکواندوکار) در المپیک جوانان ۲۰۱۸ آرژانتین حاضر  شده‌اند که به این ترتیب، ۲ هوگوپوش دیگر ایران باید از صبح امروز (پنج‌شنبه) به مصاف رقبایشان بروند.

ترکیب تیم‌های ملی تکواندوی دختران ‌و پسران ایران به قرار زیر است:

*تیم پسران
۱) وزن ۶۳- کیلوگرم، حامد اصغری 
۲) وزن ۷۳- کیلوگرم، علی اشکوریان
۳) وزن ۷۳+ کیلوگرم، محمدعلی خسروی 
*تیم دختران 
۱) وزن ۴۴- کیلوگرم، مهلا مومن‌زاده
۲) وزن ۶۳- کیلوگرم، یلدا ولی‌نژاد 
۳) وزن ۶۳+ کیلوگرم، کیمیا همتی

هدایت تیم پسران ایران را محمدرضا زوار و هدایت تیم دختران ایران را فاطمه صفرپور به عنوان سرمربی بر عهده دارند.

انتهای پیام
ارسال