کد خبر: 143880تاريخ انتشار : ۱۵:۰۱:۲۸ - چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷

بناکار: امسال ۱۲ بازیکن بومی در تیم والیبال شهرداری تبریز داریم

بناکار: امسال ۱۲ بازیکن بومی در تیم والیبال شهرداری تبریز داریم
عادل بناکار - سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز

سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز گفت: برای نخستین بار با ۱۲ بازیکن بومی وارد مسابقات لیگ برتر می‌شویم.

به گزارش سادس، عادل بناکار با اشاره به برگزاری تمرینات فشرده این تیم اظهار کرد: همان‌طور که می‌دانید تمرینات ما حدود دو هفته است که آغاز شده و لیست نهایی بازیکنان را هم برای فدراسیون والیبال ارسال کرده‌ایم.
 
وی افزود: با توجه به مسائلی که در رابطه با حضور یا عدم حضور تیم در مسابقات وجود داشت، پس از تلاش مسئولان و مساعدت شهردار محترم کلانشهر تبریز، تمریناتمان را آغاز کرده‌ایم. تیم ما امسال جوان‌تر شده و ۴ دیدار تدارکاتی نیز در ارومیه و تبریز برگزار می‌کنیم تا با آمادگی و قدرت بیشتری راهی مسابقات لیگ برتر والیبال شویم.
 
سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز در رابطه با دیدارهای تدارکاتی این تیم در ارومیه گفت: ما روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری دو دیدار در ارومیه برگزار می‌کنیم. روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آتی نیز آنها به تبریز سفر می‌کنند تا دو دیدار تدارکاتی دیگر نیز انجام شود.
 
بناکار با اشاره به زمان آغاز مسابقات لیگ برتر والیبال کشور خاطرنشان کرد: مسابقات لیگ برتر والیبال از روز چهارشنبه آغاز می‌شود اما با توجه به عدم حضور چی چست ارومیه، در هفته اول استراحت داریم و در هفته دوم میزبان کاله آمل خواهیم بود که این بازی یک آبان ماه برگزار خواهد شد.
 
وی در مورد بومی‌گرایی در تیم والیبال شهرداری تبریز گفت: ما در مسابقات لیگ برتر شرکت می‌کنیم و اینکه بخواهیم تیممان کاملاً بومی باشد، زمان بر است. حتی در تیم‌های برتر جهان نیز چنین شرایطی وجود ندارد. وقتی تیمی به بازیکنی پیشنهادهای بالاتر بدهد، آن بازیکن تیممان را ترک می‌کند. بازیکنانی بومی داریم که در تیم‌های دیگر حضور دارند و اگر در تیم ما بودند قطعاً شرایط بهتری داشتیم.
 
سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز افزود: با این حال با توجه به هدف‌گذاری و تلاشمان برای بومی‌گرایی شهرداری تبریز، ۱۲ نفر از ۲۰ بازیکن ما بومی هستند که این اتفاق برای نخستین بار رخ می‌دهد. ما هر هفته ۱۰-۱۱ جلسه تمرینی برگزار می‌کنیم تا با شرایط بهتری در مسابقات حضور داشته باشیم.
 
بناکار در پایان گفت: با توجه به اینکه تیممان دیر بسته‌شده، تمرینات را پرفشار آغاز کرده‌ایم. از سوی دیگر مسابقات این فصل نیز تا اردیبهشت‌ماه سال آتی ادامه خواهد داشت، به همین دلیل از فشار تمرینات کم نمی‌کنیم تا در آینده و به خصوص مرحله پلی‌آف بازیکنانمان در اوج آمادگی باشند.
 

انتهای پیام
ارسال