کد خبر: 142381تاريخ انتشار : 22:04:18 - جمعه 21 سپتامبر 2018

راه‌اندازی ۲۲ خط "اتوبوس مدرسه" برای اولین بار

راه‌اندازی ۲۲ خط "اتوبوس مدرسه" برای اولین بار


مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران از راه‌اندازی ۲۲ خط "اتوبوس مدرسه" در ۲۲ منطقه شهر تهران خبر داد و گفت: این اتوبوس‌ها از اول مهر به دانش آموزان سرویس‌دهی می‌کنند.

به گزارش سادس، پیمان سنندجی با اشاره به ویژگی‌های خاص سرویس مدارس در دنیا، اظهار کرد: سرویس مدارس (اسکول باس) در دنیا دماغه‌دار بوده، داخل آن مکانی برای قرار دادن کتب و کیف دانش آموزان در نظر گرفته شده و تمام مشخصات ایمنی را دارند که ضمن تعریف مسیرهای مشخص،  مبداء آن درب منزل دانش‌آموزان نیست، بلکه مسیرهایی مشخص شده است تا ضمن صرفه جویی در هزینه‌ها، فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی به دانش‌آموزان، آموزش داده شود.

بنابر اعلام شهرنوشت، وی افزود: امسال به پیشنهاد معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای اولین بار ۲۲ خط از خطوط اتوبوسرانی به سبک اسکول باس به دانش آموزان تهرانی خدمت رسانی خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی گفت: برای هر یک از مناطق ۲۲ گانه، یک خط اتوبوس که بیشترین مدرسه در مسیر آن قرار دارد با پلاکارد “اتوبوس مدرسه” و تابلوهای ویژه مدارس دیده شده است که در سه وعده صبح، ظهر و عصر به دانش آموزان سرویس دهی خواهد کرد.

به گفته سنندجی، ۶ نیم راه، شامل ۳ نیم‌راه رفت و ۳ نیم راه برگشت و به طور کلی روزانه ۱۸ نیم راه با سرفاصله ۱۵ دقیقه برای اتوبوس مدارس دیده شده است.

وی ادامه داد:  کارت‌هایی با ۵۰ درصد تخفیف نیز برای استفاده این اتوبوس‌ها پیش بینی شده است و از اول مهر به دانش آموزان مناطق ۲۲گانه سرویس دهی خواهند کرد.

 مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی خاطرنشان کرد: اگرچه این اتوبوس ها دماغه‌دار نیست، اما راه‌اندازی این سرویس با تفکر “اِسکول باسی” کار بزرگی است که امیدواریم با تامین ناوگان آن در سال‌های آینده، خطوط آن افزایش یافته و این ناوگان به معنای واقعی با هدف کاهش هزینه‌ها و ترویج فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی، خدمت رسانی کند.

انتهای پیام
ارسال