کد خبر: 139358تاريخ انتشار : ۱۲:۳۴:۳۰ - چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ذوالنور: تسهیلات حمایت از اشتغال روستایی، باید طبق قانون پرداخت شود

ذوالنور: تسهیلات حمایت از اشتغال روستایی، باید طبق قانون پرداخت شود


نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: برای پرداخت تسهیلات حمایت از اشتغال پایدار روستایی، باید طبق قانون عمل کرد و نمی‌توان سر قانون کلاه گذاشت.

به گزارش سادس، مجتبی ذوالنور صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال استان قم که در استاندار قم برگزار شد، در خصوص پرداخت تسهیلات حمایت از اشتغال پایدار روستایی به سرمایه‌گذاران شهر قنوات، عنوان کرد: سرمایه گذاری در بخش قنوات، اقدام خوبی است ولی باید بررسی شود که طبق قانون و جمعیت اعلام شده، این بخش شامل پرداخت تسهیلات می‎‌شود یا خیر؛ اگر جمعیت این شهر بیش از حد اعلام شده در قانون باشد، نمی‌توان از قانون حمایت از اشتغال پایدار روستایی در این بخش استفاده کرد و نباید سر قانون کلاه گذاشت.

وی افزود: هدف قانون حمایت از اشتغال پایدار روستایی، آبادی روستاها است؛ باید قانون به طور دقیق در این خصوص اجرا شود، نباید خلاف قانون عمل کرد و با تقویت یک بخش، موجب تضعیف بخش دیگر شد.

وی در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی گفت: باید در پرداخت تسهیلات نظارت شود تا به طور کامل در بخش اشتغال هزینه شود و باعث سوء استفاده برخی افراد نشود.

در ادامه این نشست، احمد امیرآبادی فراهانی در خصوص پرداخت تسهیلات حمایت از اشتغال پایدار روستایی به سرمایه گذاران شهر قنوات، عنوان کرد: شورای اشتغال در خصوص جمعیت شهر و اینکه آیا می‌توانند از بسته حمایت از اشتغال پایدار روستایی استفاده کنند یا خیر، تصمیم می‌گیرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: محل سرمایه گذاری شهرک مبل در خارج از محدوده شهر قنوات است و بسته حمایت از اشتغال روستایی شامل این سرمایه گذاران می‌شود، نباید در این خصوص سخت گیری شود و باید اجازه داد در آن بخش سرمایه گذاری صورت گیرد تا اشتغال تقویت شود.

انتهای پیام
ارسال