کد خبر: 119124تاريخ انتشار : ۲۱:۰۰:۴۲ - دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶

راهکارهای معاون صدا برای کاهش تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها

راهکارهای معاون صدا برای کاهش تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها

معاون صدای سازمان صدا و سیما در نشست ستاد رسانه‌ای پیشگیری از سوانح و حوادث نوروزی از اقدامات و راهکارهایی برای توقف مسافران در ۳۰ کیلومتری شهرها که از نقاط حادثه‌خیز محسوب می‌شود صحبت کرد.

به گزارش سادس، حمید شاه آبادی در نشست ستاد رسانه‌ای پیشگیری از سوانح و حوادث نوروزی اظهار کرد: عزم ما از نشست اختتامیه پیشگیری از سوانح و حوادث کشور راسخ‌تر از گذشته شد تا رسانه ملی در زمینه پیشگیری از سوانح جاده‌ای کار متفاوت‌تری نسبت به گذشته انجام دهند. در جشنواره تولیدات رادیویی در حوزه سوانح و حوادث به همه موضوعات پرداخته شد و از بین آنها این موضوع انتخاب شد که ۱۳ دستگاه آمادگی خود برای همکاری را اعلام کردند.

معاون صدای سازمان صدا و سیما وجود نقاط حادثه‌خیز در کشور نیازمند توجه است و در مراسم اختتامیه هم اعلام کردم که ۲۰ کیلومتری شهرها حادثه‌خیز است و باید حرکتی در این زمینه انجام شود. می‌توان در ورودی چند شهر اصلی که حوادث بیشتری در آنها رخ می‌دهد ایستگاه‌ها و اردوگاه‌هایی را ایجاد کرد و فعالیت‌هایی در آن بخش‌ها انجام دهیم تا مسافران توقف کنند و بعد از پذیرایی به راه خود ادامه دهند.

شاه آبادی در ادامه افزود: در بازه زمانی فعلی شاید نتوان خیلی از کارها را انجام داد اما خوشبختانه طرح مسئله صورت گرفته است و دستگاه‌هایی که نقش دارند باید پیشنهادهای‌شان را به ما بدهند و بگویند که خود چه فعالیتی می‌توانند انجام دهند.

وی در ادامه گفت: علی رغم اینکه دوست ندارم آمارهای تلخی از کشورمان بشنوم ولی این آمار و ارقام مربوط به حوادث و سوانح واقعیت‌هایی است که به عنوان صدای مردم باید آنها را بیان کنیم.

معاون صدای سازمان صدا و سیما با اشاره به اقداماتی که در زمینه تقویت رادیو و دریافت موج‌های رادیویی در جاده‌ها شده گفت: اگرچه دسترسی مردم در طول سفر به رادیو با فضای مطلوب فاصله دارد اما اقداماتی شده و در حال حاضر رادیو ایران پوشش AM را بهتر از گذشته دارد که می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد. ما می‌توانیم از شبکه‌های رادیویی به طور ویژه برای حوادث و سوانح استفاده کنیم اما تمرکز ما بر ۳۰ کیلومتری ورودی شهرهاست و پویش مردمی ۶۰-۳۰ پویشی است که اگر رسانه تمام قد در آن حضور پیدا کند می‌تواند تاثیرگذار باشد. در راستای این پویش می‌توان نهادهای مرتبط را به این سمت برد که در ۳۰ کیلومتری شهرها اقداماتی انجام دهند و به عنوان مثال با نصب تابلویی مانند به پویش مردمی ۶۰-۳۰ نزدیکی می‌شوید توجه مسافران را جلب کنند.

شاه آبادی اضافه کرد:‌ ما هم سعی می‌کنیم در ایام نوروز مردم را با این مسئله آشنا کنیم و توجه آنها را به شرایط موجود در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها جلب کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: از دستگاه‌های متولی می‌خواهیم که به ما راهنمایی و مشاوره بدهند و ما نیز از ظرفیت رادیو و شبکه‌های استانی بهره خواهیم برد.

انتهای پیام
ارسال