کد خبر: 118851تاريخ انتشار : ۸:۵۹:۱۸ - شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶

گزارش/

انتقاد رییس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی از استیضاح ربیعی

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی بااشاره به انتقاد جامعه کارگری و بازنشستگان سراسر کشور از استیضاح علی ربیعی در عین حال گفت: در ایام پایان سال که حداقل حقوق کارگران تعیین می شود و مباحث بسیار مهم و حساسی در این باره مطرح است چه لزومی دارد اذهان جامعه کارگری را درگیر چنین استیضاحی می کنند.

انتقاد رییس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی از استیضاح ربیعی

به گزارش سادس، علی اصغر بیات  با اشاره به موعد پرداخت حقوق و عیدی بازنشستگان، ازکار افتادگان و بازماندگان بیمه شدگان متوفی در سازمان تأمین اجتماعی گفت: تأمین اجتماعی در ماه اسفند بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان هزینه دارد. وصول و پرداخت این مبلغ به معنای انجام گردش مالی بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد تومان است. حال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید چنین گردش مالی عظیمی که با بودجه سالیانه چند وزارت خانه برابری می کند را مدیریت کند، یا اینکه با مسئله استیضاح درگیر شود.

وی بااشاره به جدا شدن منابع درمان تأمین اجتماعی با مصوبه مجلس گفت:‌ جامعه کارگری و بازنشستگان و نمایندگان تشکل های مربوطه در زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی مسائل تأسف بار بهمن و اسفند ۹۶ را فراموش نخواهند کرد، در این مدت کوتاه منابع درمان کارگران و بازنشستگان را به وزارت بهداشت تقدیم کردند.  پرسش بزرگ این است که چرا برخی نمایندگان مجلس به جای ورود به حل مسائل کارگران به بیشتر شدن مشکلات این قشر دامن می زنند؟

انتهای پیام
ارسال