کد خبر: 116822تاريخ انتشار : ۲۲:۵۶:۳۷ - جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶

قاسم‌پور در فینال، باستانی و بلفکه در رده‌بندی/ حذف ۵ آزاد و فرنگی‌کار ایران

قاسم‌پور در فینال، باستانی و بلفکه در رده‌بندی/ حذف ۵ آزاد و فرنگی‌کار ایران
کشتی جام تختی

کامران قاسم‌پور به دیدار فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد و رامین باستانی و فرشاد بلفکه به دیدار رده‌بندی اوزان ۵۵ و ۷۲ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی جام مربیان و کشتی‌گیران اوکراین راه یافتند.

به گزارش سادس، مسابقات روز نخست رقابت‌های کشتی جام مربیان و کشتی‌گیران برتر اوکراین از ساعت ۱۱:۳۰ امروز (جمعه) به وقت ایران و با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست آغاز شد.
 
در پایان رقابت‌های روز نخست، کامران قاسم‌پور به دیدار فینال وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد راه یافت و رامین باستانی و فرشاد بلفکه نیز در دیدار رده‌بندی اوزان ۵۵ و ۷۲ کیلوگرم کشتی فرنگی حضور دارند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:
 
کشتی آزاد:

در وزن ۶۵ کیلوگرم مسعود اسماعیل‌پور در دور اول با نتیجه ۳ بر یک ولودیا فرانگولیان از ارمنستان را شکست داد. وی در دور بعد مقابل البروس چرتکویف از اسلواکی با نتیجه ۴ بر ۸ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر مقابل حاجی علی‌اف قهرمان جهان از جمهوری آذربایجان در دور بعد، اسماعیل‌پور از دور رقابت‌ها حذف شد. پیمان بیابانی نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل ادمی بولکوادزه از گرجستان با نتیجه یک بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد مقابل حریف بلاروسی، بیابانی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم حامد رشیدی در دور نخست با نتیجه ۵ بر صفر ایوان کوسیاک از اوکراین را شکست داد. وی در دور دوم ادلان باتایف از اوکراین را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد. رشیدی در دور سوم مقابل اخساربر گولایف از کشور اسلواکی شکست خورد و با توجه به شکست این حریف در مرحله نیمه نهایی مقابل فرانک چامیزو قهرمان جهان از ایتالیا، رشیدی نیز حذف شد.  
 
در وزن ۸۶ کیلوگرم کامران قاسم‌پور در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر کانان علی‌اف از جمهوری آذربایجان را مغلوب کرد. وی در دور بعد الکساندر گوستیف از جمهوری آذربایجان را با نتیجه ۵ بر صفر شکست داد تا در دور سوم  مقابل استفان ریچموث از سوئیس با نتیجه ۵ بر صفر به برتری دست یابد و راهی دیدار نیمه نهایی شود. قاسم‌پور در این دیدار شامیل کودیاماگمدوف کشتی‌گیر روسی الاصل ایتالیا و قهرمان اروپا را با نتیجه ۶ بر ۲ شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار برای کسب مدال طلا به مصاف ریچارد پری از آمریکا می‌رود.
 
تیم ایران در اوزان ۵۷ و ۹۷ کیلوگرم نماینده نداشت. همچنین بهمن تیموری که قرار بود به دلیل شرایط وزنی‌اش در وزن ۷۹ کیلوگرم کشتی بگیرد به دلیل این‌که نام وی در لیست اولیه اعلامی به کشور اوکراین در وزن ۷۴ کیلوگرم ثبت شده بود با توجه به مخالفت نماینده اتحادیه جهانی، نمی‌تواند در این مسابقات به میدان برود.
 
کشتی فرنگی:

در وزن ۵۵ کیلوگرم، کشتی‌ها به‌صورت دوره‌ای و در دو گروه سه‌نفره برگزار شد که رامین باستانی در مقابل نورایر هاخویان از ارمنستان در حالی که ۶ امتیاز به دست آورده بود، در نهایت با نتیجه ۶ بر ۴ و ضربه فنی، مغلوب شد. وی در کشتی دوم خود نیز با نتیجه ۸ بر صفر فرنی جیووانی از ایتالیا را شکست داد و با توجه به جدول سایت رقابت‌ها وی به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. باستانی در این مرحله مقابل الدانیز عزیزلی کشتی‌گیر نخست گروه دوم از جمهوری آذربایجان با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. حریف وی در این دیدار نورایر هاخویان از ارمنستان است.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی در دور اول با نتیجه ۵ بر ۲ فیروز تسولوکیدزه از گرجستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم مقابل اسلاویک گالستیان از ارمنستان با نتیجه ۹ بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه‌نهایی، از دور رقابت‌ها کنار رفت.
 
در وزن ۷۲ کیلوگرم فرشاد بلفکه پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل ایوری لومادزه از گرجستان با نتیجه ۵ بر ۴ به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله نیمه‌نهایی در مصاف با دیمتیرو پینکوف از اوکراین با نتیجه ۳ بر ۶ (ضربه فنی) مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. حریف وی در این دیدار آنتون کورابا از کشور بلاروس است.
 
در وزن ۹۷ کیلوگرم علی‌اکبر حیدری در دور نخست زلیم‌خان ژیحاسوف از اوکراین را با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل اورخان نورایف از جمهوری آذربایجان با نتیجه یک بر صفر مغلوب شد. این در حالی بود که داوران می‌توانستند اخطار کم‌کاری را به حریف آذربایجانی بدهند. وی با توجه به شکست نورایف در دور بعد مقابل تیموچنکو از اوکراین از دور رقابت‌ها کنار رفت.
 
تیم ایران در وزن ۸۲ کیلوگرم نماینده نداشت.
 
مسابقات اوزان فوق امشب تا مشخص شدن نفرات راه یافته به دیدار فینال برگزار شد و کشتی‌گیران راه یافته به دیدار فینال، رده‌بندی و شانس مجدد صبح فردا مجددا وزن‌کشی کرده، رقابت‌های خود را برای مشخص شدن نفرات برتر ادامه خواهند داد.
 
همچنین مراسم قرعه‌کشی مسابقات پنج وزن دوم نیز امشب برگزار می‌شود و رقابت‌های آن پس از وزن‌کشی در صبح فردا (شنبه) آغاز می‌شود.
 
اسامی نمایندگان کشورمان در روز دوم به شرح زیر است:
 
کشتی آزاد:
۷۹ کیلوگرم: امید حسن‌تبار- محمد متقی‌نیا
۹۲  کیلوگرم: حسین شهبازی- ارشک محبی.
۱۲۵ کیلوگرم: یدالله محبی.
 
کشتی فرنگی:
۷۷ کیلوگرم: پژمان پشتام.
انتهای پیام
ارسال