کد خبر: 116819تاريخ انتشار : ۲۱:۵۵:۲۸ - جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶

صعود قاسم‌پور، باستانی و بلفکه به نیمه‌نهایی تورنمنت کشتی اوکراین

صعود قاسم‌پور، باستانی و بلفکه به نیمه‌نهایی تورنمنت کشتی اوکراین
رقابت‌های کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی در تبریز

رامین باستانی در وزن ۵۵ کیلوگرم و فرشاد بلفکه در وزن ۷۲ کیلوگرم کشتی فرنگی و کامران قاسم‌پور در وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد، به دیدار نیمه‌نهایی رقابت‌های بین‌المللی اوکراین راه یافتند.

به گزارش سادس، رقابت‌های بین‌المللی جام مربیان و کشتی‌گیران برتر اوکراین با حضور نمایندگانی از ۳۵ کشور دنیا از ساعت ۱۱:۳۰ امروز (جمعه) به وقت ایران آغاز شد.

نتایج نمایندگان کشورمان در این رقابت‌ها به شرح زیر است:  
 
کشتی آزاد:
در وزن ۶۵ کیلوگرم مسعود اسماعیل‌پور در دور اول با نتیجه ۳ بر یک ولودیا فرانگولیان از ارمنستان را شکست داد. وی در دور بعد مقابل البروس چرتکویف از اسلواکی با نتیجه ۴ بر ۸ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر مقابل حاجی علی‌اف قهرمان جهان از جمهوری آذربایجان در دور بعد، اسماعیل‌پور از دور رقابت‌ها حذف شد. پیمان بیابانی نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل ادمی بولکوادزه از گرجستان با نتیجه یک بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد مقابل حریف بلاروسی، بیابانی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت.
 
در وزن ۷۴ کیلوگرم حامد رشیدی در دور نخست با نتیجه ۵ بر صفر ایوان کوسیاک از اوکراین را شکست داد. وی در دور دوم ادلان باتایف از اوکراین را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد. رشیدی در دور سوم مقابل اخساربر گولایف از کشور اسلواکی شکست خورد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس حضور در گروه شانس مجدد را داشته باشد.  
 
در وزن ۸۶ کیلوگرم کامران قاسم‌پور در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر کانان علی‌اف از جمهوری آذربایجان را مغلوب کرد. وی در دور بعد الکساندر گوستیف از جمهوری آذربایجان را با نتیجه ۵ بر صفر شکست داد تا در دور سوم مقابل استفان ریچموث از سوئیس با نتیجه ۵ بر صفر به برتری دست یابد و راهی دیدار نیمه نهایی شود. حریف قاسم‌پور در این دیدار شامیل کودیاماگمدوف کشتی‌گیر روسی‌الاصل از ایتالیا است.
 
تیم ایران در اوزان ۵۷ و ۹۷ کیلوگرم نماینده نداشت. همچنین بهمن تیموری که قرار بود به دلیل شرایط وزنی‌اش در وزن ۷۹ کیلوگرم کشتی بگیرد، به‌دلیل این‌که نام وی در لیست اولیه اعلامی به کشور اوکراین در وزن ۷۴ کیلوگرم ثبت شده بود با توجه به مخالفت نماینده اتحادیه جهانی نمی‌تواند در این مسابقات به میدان برود.
 
کشتی فرنگی:

در وزن ۵۵ کیلوگرم کشتی‌ها به صورت دوره‌ای و در دو گروه سه‌نفره برگزار شد که رامین باستانی در مقابل نورایر هاخویان از ارمنستان در حالی‌که ۶ امتیاز به‌دست آورده بود در نهایت با نتیجه ۶ بر ۴ و ضربه فنی، مغلوب شد. وی در کشتی دوم خود نیز با نتیجه ۸ بر صفر فرنی جیووانی از ایتالیا را شکست داد و با توجه به جدول سایت رقابت‌ها وی به‌عنوان کشتی‌گیر دوم گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. باستانی در این مرحله به مصاف الدانیز عزیزلی از جمهوری آذربایجان کشتی‌گیر اول گروه دوم می‌رود.
 
در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی در دور اول با نتیجه ۵ بر ۲ فیروز تسولوکیدزه از گرجستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم مقابل اسلاویک گالستیان از ارمنستان با نتیجه ۹ بر یک مغلوب شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را داشته باشد.
 
در وزن ۷۲ کیلوگرم فرشاد بلفکه پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل ایوری لومادزه از گرجستان با نتیجه ۵ بر ۴ به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف دیمتیرو پینکوف از اوکراین می‌رود.
 
در وزن ۹۷ کیلوگرم علی‌اکبر حیدری در دور نخست زلیم خان ژیحاسوف از اوکراین را با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل اورخان نورایف از جمهوری آذربایجان با نتیجه یک بر صفر مغلوب شد. این در حالی بود که داوران می‌توانستند اخطار کم‌کاری را به حریف آذری وی بدهند. حیدری می‌بایست منتظر حضور این حریف در دیدار فینال بماند تا شانس ادامه کار برای مدال برنز را به دست آورد.

تیم ایران در وزن ۸۲ کیلوگرم نماینده نداشت.
 
مسابقات اوزان فوق امشب تا مشخص شدن نفرات راه‌یافته به دیدار فینال ادامه می‌یابد و کشتی‌گیران راه‌یافته به دیدار فینال، رده‌بندی و شانس مجدد صبح فردا(شنبه) مجددا وزن‌کشی کرده و رقابت‌های خود را برای مشخص شدن نفرات برتر ادامه خواهند داد.

همچنین مراسم قرعه‌کشی مسابقات پنج وزن دوم نیز امشب برگزار می‌شود و رقابت‌های آن پس از وزن‌کشی در صبح فردا (شنبه) آغاز می‌شود.
 
اسامی نمایندگان کشورمان در روز دوم به شرح زیر است:
کشتی آزاد:
۷۹ کیلوگرم: امید حسن‌تبار – محمد متقی‌نیا.
۹۲  کیلوگرم: حسین شهبازی – ارشک محبی.
۱۲۵ کیلوگرم: یدالله محبی.
 
کشتی فرنگی:
۶۷ کیلوگرم: حسین اسدی.
۷۷کیلوگرم: پژمان پشتام.
انتهای پیام
ارسال