کد خبر: 112212تاريخ انتشار : ۱۴:۰۳:۵۰ - دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

تشدید گشت‌های زیست محیطی همزمان با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان

تشدید گشت‌های زیست محیطی همزمان با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان

Cheap
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از ممنوعیت شکار پرندگان وحشی در استان تهران با توجه به شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان و تشدید گشت‌های زیست‌محیطی خبر داد.

به گزارش سادس، نقی میرزاکریمی با اعلام این خبر گفت: بر اساس اطلاعیه سازمان دامپزشکی کشور درباره ورود ویروس H۵N۶  آنفولانزای فوق حاد پرندگان به کشور و با توجه به تلفات پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در برخی تالاب‌های کشور و تایید آلودگی پرندگان مهاجر در برخی از تالاب‌ها، شکار پرندگان وحشی در استان تهران ممنوع است.

وی با اشاره به اینکه گشت، کنترل و پایش ماموران اجرایی در مناطق حساس استان مانند تالاب‌ها و رودخانه شور تشدید شده است، اظهارکرد: با تعاملات و هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره کل دامپزشکی استان تهران با مشاهده هر گونه تلفات اقدام لازم صورت می‌گیرد.

comprar kamagra online en venezuela online Cheap

میرزاکریمی در پایان از شهروندان خواست از هرگونه شکار و صید پرندگان وحشی خودداری کنند و در صورت مشاهده تلفات مشکوک پرندگان وحشی موضوع را به پاسگاه‌های محیط بانی، ادارات شهرستانی و یا اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران به شماره‌های ۷۷۳۵۵۷۸۱ ، سامانه تلفنی ۱۵۴۰ و یا سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۰۴۴ اطلاع دهند و از اقدام خودسرانه و یا دست زدن به لاشه پرندگان وحشی تلف شده جدا خودداری کنند.

انتهای پیام
ارسال