کد خبر: 112004تاريخ انتشار : ۹:۳۱:۲۵ - شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶

مقامات انگلیس اعلام کرده‌اند:

تلاش قاچاقچیان برای حمل محموله بزرگ کوکائین به انگلیس

تلاش برای قاچاق محموله عظیم نیم تُنی کوکائین توسط یک جت خصوصی از فرودگاه اصلی بین‌المللی کلمبیا به انگلیس نشان می‌دهد که گروه‌های جنایتکار در توسعه، تولید و قاچاق کوکائین از این کشورِ آمریکای جنوبی بی‌پرواتر شده‌اند.

تلاش قاچاقچیان برای حمل محموله بزرگ کوکائین به انگلیس

به گزارش سادس، مقامات انگلیس اعلام کرده‌اند هفته گذشته ۱۵ چمدان حاوی کوکائین، توقیف و پنج مسافر اروپایی در فرودگاه فارنبرو در نزدیکی لندن دستگیر شده‌اند. این جت خصوصی نیز از فرودگاه بین‌المللی ال دورادو، بزرگترین فرودگاه کلمبیا پرواز کرده است.

نیروی مرزی انگلیس با اعلام این محموله به online عنوان یکی از بزرگترین محموله‌های موادمخدر در انگلیس، ارزش آن را حدود ۷۰ میلیون دلار تخمین زد.

مقامات ایالات متحده و کلمبیا معتقدند حمل این محموله تحت نظارت یک تشکیلات Purchase جنایتکار کلمبیایی که عملیات قاچاق از طریق جت‌های خصوصی را باب کرده است، صورت گرفته است.

به گزارش بیزینس اینسایدر، با افزایش رونق تولید کوکائین در کلمبیا در سال‌های اخیر برخلاف گذشته که قاچاق این موادمخدر بیشتر از طریق دریایی و به کشورهای غرب آفریقا صورت می‌گرفت، اکنون تمایل قاچاقچیان به استفاده از جت‌های cheap slimex 15 خصوصی و قاچاق این مواد به کشورهای اروپایی افزایش یافته است.

انتهای پیام
ارسال