کد خبر: 105473تاريخ انتشار : ۱۲:۱۸:۵۳ - سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶

سازمان ملل هشدار داد:

افزایش بی‌سابقه تعداد مهاجران در سراسر جهان

اداره امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل در گزارشی درباره افزایش بی‌سابقه تعداد مهاجران در سراسر جهان به ۲۵۸ میلیون نفر هشدار داد.

افزایش بی‌سابقه تعداد مهاجران در سراسر جهان

اداره امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل در گزارشی درباره افزایش بی‌سابقه تعداد مهاجران در سراسر جهان به ۲۵۸ میلیون نفر هشدار داد.

به گزارش سادس به نقل از اسپوتنیک، اداره امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: بیش از ۲۵۸۸ میلیون مهاجر در سراسر جهان وجود دارند و این مهاجران ۳٫۴۴ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند. این تعداد هر روز در حال افزایش است.

بر اساس گزارش سازمان ملل، تعداد مهاجران از سال ۲۰۰۰ تاکنون با ۴۹ درصد افزایش همراه بوده است. بیشتر این مهاجران (۴۹٫۸ میلیون نفر معادل ۱۹ درصد جمعیت مهاجران) در آمریکا اقامت دارند. تعداد مهاجرانی که در عربستان سعودی، آلمان و روسیه زندگی می کنند در هر کدام از این کشورها حدود ۱۲ میلیون نفر است. همچنین حدود ۹ میلیون مهاجر بین المللی هم در انگلیس اقامت دارند.

در سال ۲۰۱۷، ۴۸٫۴ درصد از جمعیت مهاجران بین المللی را زنان تشکیل می دهد و تعداد زنان مهاجر از  مردان مهاجر در بیشتر مناطق به جز در آفریقا و آسیا بیشتر است. حدود سه چهارم (۷۴ درصد) همه مهاجران در سن کار قرار دارند (یعنی بین ۲۰ تا ۶۴ سال).

در ادامه این گزارش آمده است: تعداد مهاجران هندی که به کشورهای دیگر سفر کرده اند، ۱۷ میلیون نفر بوده و از همه کشورها بیشتر است. همچنین مکزیک با ۱۳ میلیون مهاجر در کشورهای دیگر، در رتبه دوم قرار دارد. اتباع کشورهای روسیه، چین، بنگلادش، سوریه، پاکستان و اوکراین هم بخش قابل توجهی از مهاجران بین المللی را در کشورهای دیگر به خود اختصاص داده اند. بین ۶ تا ۱۱ میلیون نفر از اتباع هر کدام از این کشورها به کشورهای دیگر مهاجرت کرده اند. در کل بیشتر این مهاجران (۱۰۶ میلیون نفر) از قاره آسیا به کشورهای دیگر مهاجرت کرده اند.
ارسال