کد خبر: 91207تاريخ انتشار : ۱۲:۱۵:۲۸ - سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶

بارگیری محموله ۱۰۰ تنی جمعیت هلال احمر ایران برای مردم میانمار

بارگیری محموله ۱۰۰ تنی جمعیت هلال احمر ایران برای مردم میانمار


مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر با اشاره به ب، اعلام کرد: این محموله حاوی اقلام زیستی، بهداشتی، درمانی و غذایی است که امروز و پس از بارگیری برای مردم مسلمان روهینگیای میانمار ارسال می شود.

به گزارش سادس، وحید رحمتی؛ مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر با اشاره به انجام اقدامات اولیه بارگیری محموله امدادی و بشردوستانه جمعیت هلال احمر ایران برای مسلمانان میانمار، گفت: محموله ۱۰۰ تنی اقلام زیستی، بهداشتی، درمانی و غذایی جمعیت هلال احمر ایران برای مردم مسلمان روهینگیای میانمار به محض اعلام نماینده گمرک جمهوری اسلامی ایران امروز در فرودگاه مهرآباد بارگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه محموله آماده شده در ابتدا ۴۰ تن بود خاطر نشان کرد: با تعامل و مکاتباتی که با صلیب سرخ بنگلادش انجام شد و با توجه به نیازهای حیاتی پناهجویان میانماری این محموله به ۱۰۰ تن افزایش یافت که  قرار است میان پناهجویان میانماری که وارد کشور بنگلادش شده اند تقسیم شود.

وحید رحمتی خاطرنشان کرد: همراه با محموله اسالی نخست، تیم عالی ارزیاب هلال احمر به سرپرستی مصطفی محمدیون؛ دبیرکل جمعیت هلال احمر  نیز اعزام خواهد شد تا پس از بررسی وضعیت مردم مسلمان روهینگیای میانمار، محموله های بعدی نیز ارسال شود.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر،به گفته وی، تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر ایران نیز برای کمک به مردم مسلمان روهینگیای میانمار همراه با محموله دوم اعزام خواهند شد.

انتهای پیام

document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);
ارسال