کد خبر: 84961تاريخ انتشار : ۸:۳۶:۳۷ - شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶

تحلیل سادس/

زودتر توپ را به بیرون بزنید

کل ورزش ایران مفتخر به ارزش های پهلوانی است و آنهایی که چه در میدان و چه در زندگی شخصیشان این ارزشها را جلوه گر شدند و به منصه ظهور رساندند در ورزش ایران اسطوره شدند. غیر از این بود قهرمانانی که تعداد مدالهایشان بسیار بیشتر از تختی بود سعی نمیکردند خود را در زیر سایه او و متخلص به صفات جوانمردانه او و پوریای ولی نشان دهند.

زودتر توپ را به بیرون بزنید

سرویس ورزشی سادس: کل ورزش ایران مفتخر به ارزش های پهلوانی است و آنهایی که چه در میدان و چه در زندگی شخصیشان این ارزشها را جلوه گر شدند و به منصه ظهور رساندند در ورزش ایران اسطوره شدند. غیر از این بود قهرمانانی که تعداد مدالهایشان بسیار بیشتر از تختی بود سعی نمیکردند خود را در زیر سایه او و متخلص به صفات جوانمردانه او و پوریای ولی نشان دهند.
جوانمردی جوهره ورزش ایران و المپیک است و همه جوانمردی معطوف به دستگیری از ضعفا و از پا افتادگان است. بهمین دلیل است که وقتی مصدومی بر روی زمین افتاده اگر توپ را به بیرون نزنی، تماشاگران با هو کردن سرزنش ات میکنند، چه در ایران باشی چه در آمریکا، چه اروپا و چه هر جای دیگر

آیا ملت ستم دیده و زجر کشیده فلسطین از ضعفا و محرومین و تنها افتادگان حساب نمیشوند یا آقایان #مسعود_شجاعی و #احسان_حاج_صفی روح ورزش ایران و المپیک را در پول میبینند.
آیا شما دو تن فکر نمیکنید که چرا شما را روی دست تا رختکن برده اند. احتمالا خود را مسی و رونالدو نمیدانید که تازه آنها را هم روی دست نمیبرند. آیا فکر نمیکنید که چرا رژیم صهیونیستی باید برای شما پیام حمایت و تبریک بفرستد. آیا فکر نمیکنید شما دو تن تا ابدالدهر بعنوان دو تابو شکن حامی ظالم بعنوان دشمنان تختی و پوریای ولی مورد لعن و نفرت این مردم قرار خواهید گرفت؟ بزرگی به بزرگ منشی است و آزادگی و این را با انتخابهایتان نشان میدهید.

شما محصول انتخابهایتان هستید و انتخابهایتان معرف چهره شماست. قبل از آنکه چهره تان تماماً به ضد قهرمان تبدیل شود شتاب کنید و توپ را به بیرون بزنید.

 

مسلما یکی از اصول خدشه‌ناپذیر انقلاب شکوهمند اسلامی، به رسمیت نشناختن رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیستی بوده که همواره در ورزش تلألو و درخشش دیگری داشته است.

 

ورزشکاران دلاور ما در طول سالیان دراز هرگز حاضر نشدند بخاطر کسب مدال های رنگارنگ جهانی و المپیک، بر ارزش‌ها و شرافت انسانی و اعتقادات آزادگان جهان پا بگذارند، و همواره پهلوانی و جوانمردی را به جریحه‌دار کردن قلب یک کودک یتیم یا له کردن غرور یک جوان یا درآوردن اشک پدر و مادری داغدار و یا به سخره گرفتن یک بیوه فلسطینی، ترجیح داده اند.

مسلما حرکت اخیر دو فوتبالیست در زیرپاگذاشتن رویه ی همیشگی ورزشکاران ایرانی در مواجه نشدن با غاصبان صهیونیستی، جز ننگِ قرارگیریِ نام ایشان در کنار رضایت دهندگان به ظلم مسمترِ غاصبانِ کودک کش، ثمر دیگری برای ایشان نخواهد داشت و تلاش ها برای ایجاد بازی های پوچ سیاسی با مستمسک قرار دادن این اتفاق زشت، اصولا فاقد معنا و صرفا مطمع نظر مریض دلان است. چه آنکه غیرت و ایثار جریان ورزش ایران اسلامی در حمایت های همیشگی از مظلومان فلسطینی برای جهانیان ثابت شده و مدال افتخار آن بر سینه همه ورزشکارانِ پهلوان مسلک ایران اسلامی نقش بسته است.
ارسال