کد خبر: 198525تاريخ انتشار : ۲۳:۳۸:۴۶ - سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹

وضعیت طرح های غیرفعال صنعتی مشخص می‌شود

وضعیت طرح های غیرفعال صنعتی مشخص می‌شود


معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف زمین های بدون استفاده شهرک های صنعتی بر مشخص شدن وضعیت طرح های غیرفعال صنعتی تاکید کرد.

به گزارش سادس، حشمت‌الله عسگری در جلسه تعیین تکلیف زمین های شهرک های صنعتی استان تهران گفت: شهرک‌های صنعتی این استان بیش از حد توسعه یافته است و اکنون متقاضیان با توسعه زیرساخت‌ها مواجه هستند و شاید ادامه این روند به مصلحت استان نباشد.
 
وی افزود: مجموعه فرصت سرمایه‌گذاری در زمین‌های شهرک‌های صنعتی به طور قابل توجهی افزایش یافته است اما این موضوع نیز پذیرفته نیست که سه هزار و ۵۰۰ طرح فقط در مرحله دیوارکشی متوقف شده باشد.
 
عسگری ادامه داد: این افراد که زمین‌ها را راکد نگاه داشته‌اند، آن را از ابتدا با نیت سرمایه‌گذاری و تولید در اختیار نگرفته‌اند و به دنبال سودجویی هستند، از همین‌رو باید برای بررسی وضعیت، قصد و برنامه شرکت‌های دریافت‌کننده این زمین‌ها اقدام کرد.
 
وی تاکید کرد: بدون‌شک این افراد با مشاهده به خطر افتادن منافع‌شان به استانداری سرازیر می‌شوند اما درخواست‌ آنان در صورت مشاهده هر نوع کمبود یا اشتباهی رد می‌شود؛ البته هیچ کسی در این زمینه کوتاه نیاید و بررسی گروهی و سریع وضعیت زمین‌ها و تعیین تکلیف آنها انجام شود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت باید موضوع تعیین تکلیف زمین‌های صنعتی واقع در شهرک‌های صنعتی را با جدیت دنبال کند افزود: این شرکت بداند که از حمایت قاطع استانداری برخوردار است و باید در این مسیر گام های موثری را بردارد.

انتهای پیام