کد خبر: 194821تاريخ انتشار : ۱۱:۰۱:۲۶ - شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹

نماینده مرودشت در گفتگو با سادس:

کوتاه ترین مسیر حل مشکلات اقتصادی مردم

اقتصاد و مسئله معیشت همچنان مهم ترین محور فعالیت مجلس یازدهم است و نمایندگان فعلی مردم جهت گشایش اقتصادی از کوتاه ترین مسیر در تلاش اند

کوتاه ترین مسیر حل مشکلات اقتصادی مردم

جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت در گفتگو با سادس:

اقتصاد و مسئله معیشت همچنان مهم ترین محور فعالیت مجلس یازدهم است و نمایندگان فعلی مردم جهت گشایش اقتصادی از کوتاه ترین مسیر در تلاش اند.

 اوضاع معیشت و اقتصاد کشور، هر روز بدتر می شود و نشان دادن این وضعیت احتیاج به ارائه آمار و ارقام ندارد. یعنی اگر هر کسی در این کشور زندگی معمولی داشته باشد به راحتی می تواند از نزدیک وضع خراب اقتصاد و معیشت را لمس کند. امروز شاهد این هستیم که قیمت دلار به مرز ۲۳ هزار تومان رسیده است که متاسفانه تاثیر مستقیمی بر وضعیت زندگی مردم می‌گذارد.

 مجلس می تواند با ارائه طرح‌ها و پیشنهاداتی دولت را در حل مشکلات معیشتی یاری کند. در حال حاضر سه طرح اقتصادی اعلام وصول شده است و اجرای آن منوط به اراده دولت است که آیا اراده ای برای حل مشکلات مردم دارد یا نه؟

طرح مالیات بر مسکن های خالی باید به درستی اجرا شود تا قیمت مسکن خصوصا اجاره بهاء کاهش یابد. یا در حوزه اشتغال، افراد بسیاری هستند که سال‌های متمادی در سیسم آموزش و پرورش مشغول کار هستند و الان آموزش و پرورش نیاز به معلم دارد.