کد خبر: 192893تاريخ انتشار : ۱۳:۴۵:۴۹ - چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹

نماینده مردم اراک در گفتگو با سادس:

شاهراه فساد مسدود می‌شود/ جلوگیری از ورود پول‌های شبهناک با اصلاح قانون انتخابات

عملکرد درست کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس در نظارت بر انتخابات شوراها از اتفاقات ناگوار همچون ماجراهای بازداشت اعضای چند شورای شهر و روستا به دلیل فسادهای اقتصادی جلوگیری می‌کند.

شاهراه فساد مسدود می‌شود/ جلوگیری از ورود پول‌های شبهناک با اصلاح قانون انتخابات

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در گفتگو با خبرنگار سادس:
کمیسیون امور داخلی و شوراها به دلیل نظارت برعملکرد استانداری‌ها، فرمانداران، بخشداران، شهرداران و حفظ امنیت مرزها وامنیت داخلی کشور، امور ثبت احوال، احزاب و تشکل‌هاو مسائل مربوط به انتخابات از جایگاه بالایی در مجلس برخوردار است.

از آنجایی که سال بعد انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر وروستا را داریم، اصلاح قانون انتخابات دراین دو حوزه از مهمترین اولویت‌های کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها خواهد بود.

موضوعاتی چون برگزاری انتخابات الکترونیکی، اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شوراها، نحوه نظارت دقیق تر برای تائید صلاحیت انتخابات شوراهای شهر که به عهده مجلس شورای اسلامی است، جلوگیری از ورود پول های شبهناک از جمله این کارها است.

باید قانون انتخابات مورد مطالعه قرار گیرد و ایراداتی که به این قانون وارد است را بررسی کرد تا بتوان در مدت زمان باقی مانده، نسبت به رفع آن اقدامات لازم را صورت دارد.

عملکرد درست کمیسیون امور داخلی کشورو شوراها در نظارت بر انتخابات آتی شوراها از اتفاقات ناگوار همچون ماجراهای بازداشت اعضای چند شورای شهر و روستا به دلیل فسادهای اقتصادی جلوگیری می‌کند.