کد خبر: 191504تاريخ انتشار : ۹:۵۹:۳۷ - دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹

عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفتگو با سادس:

سیاسی کاری پاشنه آشیل مجلس کارآمد

بزرگترین خطری که مجلس یازدهم را تهدید می‌کند این است ما به جای مجلس کاری، قوی، کارآمد و انقلابی دوباره شاهد همان لابی‌گری‌ها، سیاسی کاری‌ها و جناح بندی‌ها در مجلس باشیم.

سیاسی کاری پاشنه آشیل مجلس کارآمد

رضا تقی پور انوری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون صنایع مجلس یازدهم در گفتگو با سادس:
اتفاقاتی که در سال ۹۶ تا ۹۸ رقم خورد نهایتا منجر به تغییر نوع انتخاب مردم در انتخابات مجلس یازدهم شد، این موضوع مسئولیت و رسالت نمایندگان مجلس را در خدمت به مردم به صورت مضاعف افزایش داده است.

امروز بعد از گذشت ۱۰ دوره از فعالیت مجلس این سوال را به صورت جدی مطرح است که نقش قوه مقننه در پیشرفت کشور چیست و مجلس برای تحقق این امر چه کاری باید انجام دهد.

مجلس برای حل بسیاری از چالش‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی جامعه باید ریل گذاری مناسب را انجام دهد و دولت با اجرای صحیح طرح‌ها و لوایح مشکلات و مسائل کشور را حل کند.

بزرگترین خطری که مجلس یازدهم را تهدید می‌کند این است ما به جای مجلس کاری، قوی، کارآمد و انقلابی دوباره شاهد همان لابی‌گری‌ها، سیاسی کاری‌ها، جناح بندی‌ها و آن مسائلی که از قبل وجود داشته در مجلس باشیم که واقعا ظلم به حق مردم و به خود مجلس است.

متاسفانه در چند دوره قبلی توقع مردم از مجلس برآورده نشده است مجلس یازدهم این رسالت سنگین یعنی کسب رضایت مردم را به دوش دارد و برای حل مشکلات معیشتی مجلس باید رونق تولید داخل توجه شود.