کد خبر: 171108تاريخ انتشار : ۱۸:۵۷:۳۷ - جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸

تخلیه بیش از ۴۴ هزار نفر در پی بارندگی‌های شدید سریلانکا

تخلیه بیش از ۴۴ هزار نفر در پی بارندگی‌های شدید سریلانکا


مرکز مدیریت بحران سریلانکا (DMC) اعلام کرد: چندین روز بارندگی‌های سنگین و وزش بادهای شدید در سراسر این کشور بیش از ۱۰۰ هزار نفر را از ابتدای این هفته تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش سادس، سخنگوی مرکز مدیریت بحران سریلانکا اعلام کرده چندین منطقه در جنوب کشور دچار سیل‌گرفتگی شده و بیش از ۴۴ هزار نفر به مکان‌های امن منتقل شده‌اند.

هشدارهای مربوط به رانش زمین نیز برای ناحیه “کالوتارا” در ساحل غربی این جزیره و ناحیه “گاله” در جنوب آن صادر شده است.

مایتریپالا سیریسنا،‌ رئیس جمهوری سریلانکا  روز سه‌شنبه به مقامات دستور داد تا برای هزاران نفر از مردمی که تحت تأثیر شرایط نامساعد جوی در حال وقوع قرار گرفته‌اند، کمک‌های فوری فراهم کنند.

وی همچنین به نیروهای مسلح دستور داده که بلافاصله مردم ساکن در مناطق مستعد رانش را تخلیه کرده و به همه خانواده‌های آسیب دیده امدادرسانی شود.

اداره هواشناسی این جزیره در آخرین به‌روزرسانی‌های خود اعلام کرده احتمال بارندگی‌های نسبتاً شدید حدود ۱۰۰ میلی‌متری در بعضی از مناطق استان‌های جنوبی و شرقی و در منطقه “راتناپورا” واقع در جنوب مرکزی سریلانکا و منطقه “کالوتارا” واقع در استان غربی این کشور وجود دارد.

بارندگی‌های نسبتاً شدید در حدود ۷۵ میلی‌متر در بعضی از مناطق استان‌های مرکزی و “یووا” و منطقه “گامپاها” در حومه پایتخت و هم‌چنین منطقه “کلمبو” و “کگاله” در فاصله ۷۸ کیلومتری آن نیز پیش‌بینی شده است.

بنا بر گزارش پایگاه خبری شینهوا، از عموم مردم سریلانکا خواسته شده است تا اقدامات احتیاطی کافی را برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از وزش باد شدید موقتی و صاعقه انجام دهند.

انتهای پیام